Strona o grze

Dział dotyczący strony głównej otchlan.pl, roznaitych fan-stron oraz działania tego forum

Moderator: dEmoraliZator

einstein13
Posty: 119
Rejestracja: czw cze 09, 2016 22:12

Strona o grze

Post autor: einstein13 »

Jak pewno kilkoro z was zauważyło, bardzo lubię tę grę. A skoro tak, to wiąże się z tym kilka spraw :).

Każdy napotkany problem (gra, zagadka, problem matematyczny/ logiczny) staram się rozwiązać. Te, które sprawiają mi przyjemność w rozwiązywaniu uznaję za wartościowe. Tutaj ukłon dla twórców Otchłani. W przypadku gier, staram się opisać znalezione rozwiązanie, strategię. Tak więc gdy tylko poznałem (jak sądzę) około połowę gry, postanowiłem ją rozgryźć do cna. Oczywiście świadomie wiem, że nigdy nie dam rady, ale to chyba inna bajka ;).

O samej grze: jeszcze jeden ukłon do Weq za dobrze napisaną fabułę i grywalność! Na prawdę niewiele gier dba o fabułę kosztem grafiki :D. Ale właśnie takie gry chcę pokazywać moim dzieciom!

A dlaczego piszę tego posta?
Pierwsza sprawa to fakt, że od jakiegoś czasu umieściłem na serwerze, do którego mam dostęp, kilka plików zawierających różne informacje o grze. W tym również mapy, dane o ekwipunku, polecenia. Dla weteranów to chyba nic nowego, ale co ja tam wiem ;).
Link do tych plików:
http://wuatek.no-ip.org/~rak/otchlan/statics/
Oczywiście kiedyś te pliki będą zmienione/ część z nich usunę.
Część z nich powstała dzięki graczowi 3dh, któremu bardzo dziękuję za kilka wskazówek i dotychczasową pomoc.

No ale nie byłbym sobą, gdybym nie próbował zrobić czegoś więcej. A co chcę uzyskać? Przede wszystkim opisać całą dostępną mapę: lokacje, nazwy, opisy. Zrobić mapę podobną do tych w Excelu, ale posiadającą więcej możliwości (czemu nie?), no i online. Niestety jest to bardzo dużo pracy i nie wiem, czy podołam temu zadaniu (mam przecież też obowiązki domowe). Ale najważniejsze do tego typu przedsięwzięcia są dane. Dane, które każdy z was może znaleźć w grze: opisy, przejścia, moby, etc. Dlatego też proszę chętnych o pomoc. Jak możecie pomóc?
Pod linkiem:
http://wuatek.no-ip.org/~rak/otchlan/add.php
Napisałem interpreter, który bierze każdą z linii tekstu i sprawdza, czy rozumie ją tak, jak przedstawia to gra. Niestety wymagam podania pełnych współrzędnych (viewtopic.php?f=7&t=1314&p=8460&hilit=lokum#p8460) i mam nadzieję, że jeszcze przez kilka wersji Weq nie usunie tej funkcjonalności.
Chcecie wypróbować, jak to działa? Nie ma problemu:

Kod: Zaznacz cały

login: test
hasło: test
Na razie istnieje tylko interpreter do komend chodzenia i opisu lokacji. Niestety nie mam pewności, że wszystko działa w 100% poprawnie, dlatego proszę o sprawdzenie tego skryptu, a w razie znalezionego błędu (buga) proszę o kontakt (co nie działało, na jakich danych wejściowych).

To jest na dzień dzisiejszy. Niestety nie mogę zapewnić, że dokończę ten projekt i pokażę pełną interaktywną mapę. Ale jeśli ktoś chce się przyłączyć, to zapraszam do kontaktu! :) Potrzebni hackerzy do opanowania świata :twisted:. A tak na serio, to jeśli ktoś się zna na javascripcie, bootstrapie i podobnych technologiach, to przyjmę z otwartymi rękami. Backend jest napisany w PHP + MySQL i raczej tak pozostanie. Frontu jeszcze nie mam (a niestety nie znam się aż tak na tym).

Wiem też, że przede mną było wielu, którzy posiadali swoje strony internetowe o Otchłani i wiem, że dzisiaj wiele z tych stron przestało istnieć, dlatego też NIE ZAPEWNIAM, że za dekadę moja strona będzie dalej pracować. Ale jeśli tylko będą ku temu możliwości, zrobię/ zrobimy coś, co powinno przetrwać więcej lat ;).

Pozdrawiam wszystkich!
einstein
3dh
Posty: 79
Rejestracja: śr sie 03, 2016 17:29

Re: Strona o grze

Post autor: 3dh »

Zapomniałeś wspomnieć o drobnym, za to bardzo fajnym szczególe dotyczącym mapy "Świat Otchłani.ods". Chodzi o współrzędne z arkusza i gry, a dokładniej o to, że się pokrywają. Innymi słowy jest to najdokładniejsza mapa Otchłani jaką widzieliście :)
---
Najlepszym i darmowym serwerem jest Google. Tutaj nic nie zginie :)
Jakop
Posty: 98
Rejestracja: śr lip 20, 2016 16:40

Re: Strona o grze

Post autor: Jakop »

No no :D Życzę powodzenia ;) Oj tak, fabuła i grywalność Otchłani to coś pięknego :D I te sekrety do odkrycia :) Jeszcze raz powodzenia ;)
amatayamada
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 05, 2017 16:52

Re: Strona o grze

Post autor: amatayamada »

Wow, niezły infodump! Super sprawa! Pozwolisz, że sporą część tej wiedzy dorzucę na Otchłań wiki? Zapraszam też do wspólnej edycji jak będziesz coś chciał tam dodać ! :)

Chociaż z wrzucaniem zadań pewnie trochę zaczekam aż dalej zajdę, bo akurat questów nie chcę sobie przedwcześnie spoilować :)

Mapę w Excelu doceniam (kupa pracy musiała w to pójść), plany interaktywnej mapy szanuję (ciekawy jestem, ile już lokacji ci ludzie podesłali), ale na razie mam pomysł na coś pomiędzy, nie wymagające aż tak dużego przedsięwzięcia jak mapa interaktywna. Mianowicie wrzucić bitmapę (jak np. ta mapa w trakcie budowy robiona przeze mnie w Map Designerze) jako powierzchnię do jakiegoś gotowego apletu do przeglądania map. Owszem, nie będzie miało to takich fajnych opcji jak mapa w pełni interaktywna, ale będzie dużo prostsze do ukończenia i taki silnik do map wikia już ma wbudowany :)
Zapraszam na Otchłań Wiki!
ODPOWIEDZ