Współczynniki

Taktyka gry, sztuczki i tricki ułatwiające przeżycie (ale nie cheaty :) )

Moderatorzy: beluosus, dEmoraliZator

Brutha

Współczynniki

Post autor: Brutha » pt kwie 28, 2017 18:12

Zauważyłem, że nie wszyscy gracze wiedzą w jaki sposób ilość danego współczynnika wpływa na ich postać. Tu zapisuję moje spostrzeżenia:

Kondycja-zmniejsza zużycie punktów mv na jeden ruch(aby na lokację odbierało ci się 1 mv musisz mieć 2 razy większą kondycję od posiadanych kg, zależy to też oczywiście od terenu), oraz na ilość zdobywanych punktów hp (nie wiem jednak w jakim stopniu na to wpływa).

Inteligencja-wpływa ona na ilość zdobywanych procentów do umiejętności podczas ćwiczenia (2 razy mniej % od twojej ilości inteligencji) oraz na ilość zdobywanej many na poziom (nie wiem ile przy jakiej inteligencji).

Mądrość-wpływa ona na ilość zdobywanych sesji ćwiczeniowych po zdobyciu poziomu (za każdą pełną piątkę mądrości dostaniesz jedną sesję, a za resztę masz też małą szansę na zdobycie kolejnej sesji przez [reszta]/5 np. mądrość 23 daje 4 sesje i 3/5 szansy na następną).

Zręczność-wpływa ona na częstotliwość trafiania w przeciwnika, oraz unikania jego ciosów podczas walki (nie jestem pewien ile potrzeba jej mieć, aby osiągnąć określony efekt).

Siła-im większą masz siłę tym większe obrażenia zadajesz podczas walki, oraz możesz podnieść cięższe przedmioty (nie jestem pewien, ale chyba ciężar 3 razy mniejszy od posiadanej siły).

Charyzma-charyzmę usunięto :wink:

Mam nadzieje, że pomogłem Wam w wyborze na co przeznaczyć sesje treningowe :D.

ODPOWIEDZ